Kontaktujte nás

Telefón

Slovensko

+421911102510

Kontaktný formulár

Tešíme sa na Vaše otázky.

> Kontakt

Vibračná skúška podľa Junkera: kedy dôjde k uvoľneniu spojovacieho prvku?

Problematika bezpečnosti skrutkových spojov pri vibráciách neustále zaujíma tvorcov výrobkov, výrobných expertov, priemyselných inžinierov, technikov údržby a bezpečnosti. Dôvod je zrejmý: najvyššou prioritou je bezpečnosť. Nenechávajte to na náhodu – nechajte svoje výrobky preskúšať v našom laboratóriu pomocou nezávislej vibračnej skúšky podľa Junkera.

V čom spočíva vibračná skúška podľa Junkera?

Vibračná skúška podľa Junkera opísaná v norme DIN 65151 nám umožňuje porovnávať rôzne spojovacie prvky a ich schopnosť udržať si upevňovacie zaťaženie v extrémnych podmienkach v priebehu 30 sekúnd. Skúška sa vykonáva pomocou priečneho dynamického zaťaženia. Výsledky poskytnú konštruktérom informácie o bezpečnosti navrhovaných spojov a o skutočnej účinnosti vybraných spojovacích prvkov. Zaujímavým prvkom tohto typu skúšky je zistenie toho, ako dlho sa predbežné zaťaženie udrží, ktoré prvky sa znížia vplyvom predbežného zaťaženia a presne o koľko. Niekedy sa predbežné zaťaženie úplne stratí, čo môže spôsobiť závažné problémy.


Kedy by sa mala vykonávať vibračná skúška podľa Junkera?

Všade tam, kde sú spoje vystavené vibráciám, sú na spojovacie prvky kladené vysoké nároky. Typické príklady zahŕňajú použitie v železničných a leteckých technológiách, kde sú spoje vystavené mimoriadne vysokým dynamickým zaťaženiam. Vibrácie v súčiastkach vedú s mikropohybom a spôsobujú uvoľňovanie skrutiek, ak spojovacie prvky nie sú správne zabezpečené. Tejto situácii sa musí všemožne zabrániť. Skúška podľa Junkera vám ukáže, či je váš skrutkový spoj skutočne pevný.Priebeh skúšky

Skúška podľa Junkera a normy DIN 65151 ukáže stratu predbežného zaťaženia v pomere k trvaniu dynamického zaťaženia. Pri skúške sa skúmaná skrutka namontuje na skúšobné zariadenie a upnuté časti budú vystavené priečnemu dynamickému zaťaženiu. Na meranie a zaznamenávanie predbežného zaťaženia počas skúšky, pri ktorej je súčiastka vystavovaná konštantnému priečnemu zaťaženiu, sa používa silomer. Môžu sa tak skúšať konkrétne spojovacie prvky a zároveň priamo porovnávať možné alternatívy. Naše krátke video vám ukáže priebeh skúšky v praxi.Aké sú výhody pre zákazníkov?

Skúška podľa Junkera sa používa na určenie toho, ktoré spojovacie prvky si zachovávajú upínacie zaťaženie pod vplyvom vibrácií, a ktoré nie. Tieto informácie pomôžu inžinierom pri navrhovaní bezpečných spojov s dlhou životnosťou.Bossard – váš expert na vibračné skúšky podľa Junkera

Bossard – váš expert na vibračné skúšky podľa Junkera


Obráťte sa na našich expertov a zistite viac o službách Expert Test. Radi vám pomôžeme.


Kontaktujte nás

 

Súvisiace témy

Pozrite si naše biele knihy a prečítajte si, čo naši experti napísali o týchto témach:

  • Korózia
  • Trenie
  • Meranie tvrdosti
  • vodíkové krehnutie,
  • Únava materiálu

Stiahnite si biele knihy

 

Objavte ďalšie moduly, ktoré vám pomôžu postupne zvyšovať produktivitu

Expert Walk
Preskúmajte spojovacie prvky a náradie, ktoré používate; pomôžeme vám zoštíhliť postupy a urobíme ich inteligentnejšie

Expert Education
Na našich seminároch a kurzoch elektronického vzdelávania sa dozviete informácie a tajomstvá o spojovacích prvkoch

Expert Teardown
Objavte najlepšie upevňovacie riešenie a potenciál na šetrenie nákladov šité na mieru

Expert Design
Navrhnite si ten najlepší výrobok s použitím širokej škály technických informácií a nástrojov

Expert Assortment Analysis
Znížte celkové náklady spojené s vlastníctvom tým, že identifikujete možnosti racionalizácie spojovacích prvkov